Het bitten assortiment van Emmelie Scholtens
Grand-Prix amazone Emmelie Scholtens is erg fan van het merk Sprenger. Ze heeft daarom ook verschillende Sprenger bitten in haar bezit. Wij hebben haar gevraagd om iets te vertellen over haar Sprenger assortiment:
Emmelie: ‘Ik gebruik eigenlijk altijd de Sprenger Dynamic RS bitten. Ik heb zelf de Dynamic RS dubbel gebroken D-trens en watertrens in mijn bezit. Dit zijn 2 bitten waar mijn jonge, maar ook ervaren paarden fijn op lopen.’
De Sprenger Dynamic RS dubbel gebroken D-trens is geheel anatomisch gevormd voor een optimale pasvorm in de mond van het paard. Ook is het middenstuk 45 graden naar voren gedraaid voor een betere drukverdeling. Door deze anatomische aanpassingen accepteert het paard het bit beter en heeft het bit een fijnere inwerking. Het bit heeft vaste ringen. Hierdoor worden de teugelhulpen directer doorgegeven naar de tong. Daarnaast ligt het bit stiller in de mond. De zachte verbinding tussen de ringen en het mondstuk maakt deze bitten geschikt voor paarden met gevoelige mondhoeken. De vaste ringen geven zijdelingse support aan de teugelhulpen, waardoor het effect van de hulpen wordt vergroot. Bij een D-ring is dit effect nog groter doordat de oppervlakte nog groter is vergeleken met een normale bustrens. Emmelie: ‘Ik gebruik dit bit vaak voor mijn jonge en nog wat onervaren paarden, zodat de paarden de hulpen beter begrijpen.’
Sprenger Dynamic RS Dubbel gebroken watertrens
De Sprenger Dynamic RS dubbel gebroken watertrens is hetzelfde bit als hiervoor uitgelegd, alleen heeft dit bit losse ringen. De beweegbare ringen zorgen ervoor dat het contact tussen de paardenmond en de ruiterhand wat losser blijft. Sommige paarden worden namelijk stug van een bus- of D-trens en voor deze paarden is een watertrens een betere optie. Let bij een watertrens wel op dat je deze een halve tot een hele maat groter neemt dan een bus- of D-trens, zodat wat verder uitsteekt aan de zijkant van de mond en de mondhoeken niet stuk kunnen gaan door de losse ringen.
Emmelie: ’Ik geef de voorkeur aan een dubbel gebroken bit, omdat ik merk dat mijn paarden hier stabieler en meer op twee teugels op lopen. Dit is natuurlijk per paard anders en je kunt het beste even testen wat het fijnste is voor jouw paard.’
Bij Drunens Ruiterhuis is het ook mogelijk om een bit te testen! Op deze manier ervaar je hoe jouw paard reageert op een (nieuw) bit. Lees hier alles over onze bitfit service en hoe dit in zijn werk gaat!
Opmerkingen